Alkagen 120 caps

Olimp Alkagen 120 kaps.

Opine użytkowników
0 / 5
Średnia : 0 / 5
Bazuje na 0 opiniach.

28,90 zł
Brutto

Informacje o dostawie Dostawa kurierem od 12,00 zł

Informacja żywieniowa

Olimp Alkagen 120 kaps.

Jedna porcja: 2 kaps.

Ilość porcji w opakowaniu: 60 porcji

Diwęglan potasu 1500mg
Fosforan wapnia 600mg
Cytrynian potasu 500mg
Cytrynian magnezu 500mg
Cytrynian wapnia 360mg
Magnesium oxide 120mg
W tym:
Potas 400mg
Magnez 400mg
Wapń 400mg
Cynk z chelatu aminokwasowego Albion 1,5mg

Składniki: diwęglan sodu, diwęglan potasu, sól wapniowa kwasu ortofosforowego (fosforan wapnia), cytrynian potasu, sól magnezowa kwasu cytrynowego (cytrynian magnezu), sól wapniowa kwasu cytrynowego (cytrynian wapnia), tlenek magnezu, celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku Albion®), kapsułka (żelatyna – składnik kapsułki, barwniki: E 171).

* RWS - referencyjne wartości spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).

Olimp Alkagen 120kaps.

  • WYSOKA JAKOŚĆ
  • NIWELUJE EFEKT ZAKWASÓW
  • KOMFORT W STOSOWANIU (KAPSUŁKI)

ALKAGEN™ to suplement diety zawierający w swym składzie sole metali alkalicznych kwasu cytrynowego i kwaśnego węglanu oraz cynk (w formie chelatu aminokwasowego Albion ®), co przyczynia się do utrzymania się do równowagi elektrolitowej, przez utrzymanie normalnego kwasowo-zasadowej metabolizmu i magnezu.
ALKAGEN™ także skrupulatna dobrana, kompozycja składników stosowanych jedynie pojedyńczo w elitarnych produktach przeznaczonych dla osób fizycznie aktywnych.

Dla kogo dedykowany jest ALKAGEN™?

ALKAGEN™ przeznaczony jest dla osób aktywnych fizycznie, które chcą skrócić okres regeneracji, spowodowany intensywnym wysiłkiem, bądź stylem życia. Preparat ten zaleca się również osobom nadużywającym produktów kwaśnych (tj: kawa, alkohol, słodycze, czarna herbata, wędliny, mięso).

Jest to taki stan fizykochemiczny organizmu, w którym stosunek jonów dodatnich (kationów wodorowych H+) do jonów ujemnych (anionów wodorotlenowych OH-), w płynach ustrojowych i komórkach organizmu jest mniej więcej stały, utrzymując tym samym fizjologiczne wartości pH środowiska wewnątrzustrojowego (7,35-7,45), gwarantującego niezaburzony przebieg wszelkich procesów metabolicznych. Stan równowagi jest trudny do utrzymania zwłaszcza w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy to generowany przez komórki mięśniowe kwas mlekowy staje się silnym donorem kationów wodorowych H+. W takich warunkach spada potencjał komórki mięśniowej w zakresie syntezy podstawowego nośnika energii (ATP), bezwzględnie wymaganego w skurczu mięśnia.
Podstawowymi mechanizmami pozwalającymi utrzymać w fizjologicznych granicach wewnątrzustrojowe pH jest funkcjonowanie roztworów buforowych krwi i tkanek. Układy te mają za zadanie umożliwić przetransportowanie nadmiaru jonów (również zasadowych) z miejsca ich powstania (komórki) do organu odpowiedzialnego za ich wydalenie, czyli nerki lub płuca, bez ryzyka zmiany pH płynów wewnątrz- czy zewnątrzkomórkowych (1). Najważniejszym buforem utrzymującym równowagę kwasowo-zasadową pozostaje układ wodorowęglanowy (HCO3-/H2CO3), stanowiący 70% pojemności buforowej krwi. Wspierany jest on przez cytryniany, które zwiększają ilość wodorowęglanów we krwi, a przez to zwiększają jej wartość pH, poprawiając dystrybucję ładunków w przestrzeniach wewnątrz- i zewnątrzkomórkowych (2). Swój wkład w utrzymanie niezmiennego pH ustroju ma również bufor fosforanowy. Powstające w komórce jony H+ w pierwszej kolejności pochłaniane są przez aniony buforu fosforanowego i białczanowego, a następnie, głównie przez HCO3- i hemoglobinę. 

Opinie (0)

Brak opinii, dodaj pierwszą opinię! 

Dodaj opinię


*

Olimp Alkagen 120 kaps. (28.9 PLN)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Powiązane:

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.