Izotoniki

Jeśli chcesz w krótkim czasie uzupełnić elektrolity i witaminy, które tracisz podczas wyczerpującego treningu to warto, abyś miał przy sobie napój izotoniczny. W tej kategorii znajdziesz izotoniki o najlepszym składzie, które uzupełnią minerały i nawodnią Twój organizm, w chwili gdy nie masz możliwości zrobić tego w inny sposób.

Czytaj więcej

Czym są izotoniki?

Izotoniki to kompozycja wody i idealnie dobranych elektrolitów, węglowodanów i minerałów, które optymalnie uzupełnią ich braki w organizmie po długim i intensywnym treningu. Gdy uzupełniasz straty mikro i makroelementów, regulujesz gospodarkę wodno-elektrolitową, która ulega wypłukaniu, gdy wykonujesz czynności podczas, których się pocisz i tracisz energię.

Jak działają napoje izotoniczne?

Sama woda nie pomoże uzupełnić elektrolitów i witamin, które stracisz podczas treningu. Właśnie dlatego ważne jest stosowanie izotoników w trakcie i po treningu. Pomaga to na zachowanie równowagi nawodnienia w organizmie. Jednym z najistotniejszych składników napojów izotonicznych jest sód, który zapewnia odpowiedni poziom elektrolitów i wspiera nawodnienie. Ważnymi elementami są również magnez, wapń i potas, który docierając do układu nerwowego i mięśniowego pomaga utrzymać równowagę wodno-elektrolitową.

Kto powinien stosować izotoniki?

Napoje izotoniczne są polecane sportowcom jak i osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i nie zawsze mają czas i możliwość na odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, że odwodnienie może doprowadzić do zaburzeń krążenia, bólu głowy, osłabienia, a nawet może spowodować udar cieplny. Pamiętaj, aby zawsze dobrze nawadniać swój organizm, pozwoli Ci to uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków, których przyczyną jest odwodnienie.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.