BCAA

BCAA należy do najbardziej popularnych suplementów dla sportowców, jest również wybierane przez osoby, które uprawiają sport amatorsko i nieregularnie lub robią przerwę w treningach. Za skrótem BCAA kryje się Branched Chain Amino Acids, czyli aminokwasy rozgałęzione. BCAA są bardzo efektywne, jednak warto pamiętać, aby ich nie nadużywać. Jeśli będziesz korzystać z nich rozsądnie zapewnisz sobie skuteczne wyniki treningu, sprawisz, że będzie on przyjemniejszy i łatwiejszy bez ograniczania swoich możliwości. Sprawdź, jak działają i jak je dzielimy.

Czytaj więcej

BCAA 100% 250g
Produkt dostępny
BCAA

7nutrition BCAA 100% 250g

7Nutrition
000103
49,00 zł
wzrost masy mięśniowej regenerację po-treningową wzrost wytrzymałości siłowo-tlenowej wzrost siły mięśniowej
Activlab Bcaa 2:1:1 500g
Produkt dostępny
BCAA

Activlab Bcaa 2:1:1 500g

ActivLab
KAT178
59,99 zł
Ponad 6 osoby wybrały Activlab Bcaa 2:1:1. Gratisy do każdego zamówienia!
Activlab Bcaa 4:1:1 500g
Produkt dostępny
BCAA

Activlab Bcaa 4:1:1 500g

ActivLab
KAT179
87,90 zł
Ponad 32 osoby wybrały Activlab Bcaa 4:1:1. Gratisy do każdego zamówienia!
Activlab BCAA Shot 80ml
Oczekiwanie na dostawę
BCAA

Activlab BCAA Shot 80ml

ActivLab
KAT181
4,48 zł
Ponad 54 osoby wybrały Activlab Bcaa Shot. Gratisy do każdego zamówienia!
Activlab Bcaa X-tra 800g
Oczekiwanie na dostawę
BCAA

Activlab Bcaa Xtra 800g

ActivLab
KAT185
64,90 zł
Ponad 8105 osób wybrało Activlab Bcaa Xtra. Gratisy do każdego zamówienia!
Hi Tec Amino Anabol 200 caps
Produkt dostępny
BCAA

Hi Tec Amino Anabol 200 kaps

Hi Tec Nutrition
000631
29,99 zł
BCAA działa antykatabolicznie inicjuje syntezę nowych białek

Z czego składają się aminokwasy rozgałęzione (BCAA)?

Leucyna należy do grupy aminokwasów egzogennych i występuje we wszystkich białkach. Jest uważana za jeden z najważniejszych aminokwasów w diecie sportowca. Występuje w albuminach i w elementach tworzących osocze krwi. Poza suplementami diety leucynę można znaleźć w mięsie, nabiale, rybach, jajach oraz wybranych produktach roślinnych. Leucyna jest odpowiedzialna za budowanie masy mięśniowej reguluje procesy anaboliczne oraz hamuje katabolizm.

Izoleucyna to aminokwas egzogenny, którego Twój organizm nie wytwarza sam dlatego tak ważne jest jego uzupełnienie. Chroni mięśnie przed rozpadem, czyli działa antykatabolicznie. Naturalnie występuje w większości białek, w hemoglobinie, kazeinie oraz w białkach osocza. W produktach spożywczych znajdziesz ją m.in.: w rybach, mięsie, produktach mlecznych, sezamie oraz orzeszkach ziemnych. Izoleucyna jest odpowiedzialna za zabezpieczenie mięśni przed rozpadem.

Walina wspiera proces wytwarzania energii i bierze udział w syntezie białek mięśniowych, jest jednym z podstawowych kwasów tworzących BCAA, ma charakter alifatyczny. Jeśli dostarczysz organizmowi odpowiednią dawkę waliny, zabezpieczysz swoje mięśnie przed utratą aminokwasów rozgałęzionych. Dodatkowo zadbasz o regenerację po treningu. Walinę zawierają m.in.: drób, ryby, owoce morza, glony, sezam oraz soja. Walina jest odpowiedzialna za syntezę białek mięśniowych i wspiera regenerację po treningu.

Działanie BCAA

Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) przyspieszają odnowę powysiłkową, wspomagają procesy anaboliczne, czyli budowanie masy mięśniowej, zwiększają wytrzymałość mięśni, zmniejszają zmęczenie ośrodkowe oraz zmniejszają katabolizm mięśniowy. Dzięki BCAA szybciej zregenerujesz siły po dużym wysiłku i zmniejszysz uczucie zmęczenia.

Dlaczego aminokwasy rozgałęzione - BCAA są dla Ciebie ważne?

Stosując BCAA obniżasz poziom amoniaku, który jest bardzo szkodliwy dla Twojego organizmu. Pojawia się on podczas rozkładu aminokwasów, jest traktowany jako skutek uboczny tego procesu. Stosując go przed wysiłkiem fizycznym i po treningu ograniczasz redukcję białek i nie dopuszczasz do zmniejszenia tkanki mięśniowej. BCAA będzie odpowiednim rozwiązaniem dla każdego, kto trenuje regularnie i dla osób, które uprawiają aktywności fizyczne rzadziej. Będzie też odpowiednim wyborem dla rowerzystów oraz pasjonatów biegania.

Filtruj (74 produkty)

Cena produktu

0,00 zł - 180,00 zł

Producent

Smak

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.