Izotoniki

Jeśli chcesz w krótkim czasie uzupełnić elektrolity i witaminy, które tracisz podczas wyczerpującego treningu to warto, abyś miał przy sobie napój izotoniczny. W tej kategorii znajdziesz izotoniki o najlepszym składzie, które uzupełnią minerały i nawodnią Twój organizm, w chwili gdy nie masz możliwości zrobić tego w inny sposób.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Czym są izotoniki?

Izotoniki to kompozycja wody i idealnie dobranych elektrolitów, węglowodanów i minerałów, które optymalnie uzupełnią ich braki w organizmie po długim i intensywnym treningu. Gdy uzupełniasz straty mikro i makroelementów, regulujesz gospodarkę wodno-elektrolitową, która ulega wypłukaniu, gdy wykonujesz czynności podczas, których się pocisz i tracisz energię.

Jak działają napoje izotoniczne?

Sama woda nie pomoże uzupełnić elektrolitów i witamin, które stracisz podczas treningu. Właśnie dlatego ważne jest stosowanie izotoników w trakcie i po treningu. Pomaga to na zachowanie równowagi nawodnienia w organizmie. Jednym z najistotniejszych składników napojów izotonicznych jest sód, który zapewnia odpowiedni poziom elektrolitów i wspiera nawodnienie. Ważnymi elementami są również magnez, wapń i potas, który docierając do układu nerwowego i mięśniowego pomaga utrzymać równowagę wodno-elektrolitową.

Kto powinien stosować izotoniki?

Napoje izotoniczne są polecane sportowcom jak i osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i nie zawsze mają czas i możliwość na odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, że odwodnienie może doprowadzić do zaburzeń krążenia, bólu głowy, osłabienia, a nawet może spowodować udar cieplny. Pamiętaj, aby zawsze dobrze nawadniać swój organizm, pozwoli Ci to uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków, których przyczyną jest odwodnienie.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.