Dextroza

Dextroza występuje również pod nazwą dekstroza, w tej kategorii znajdziesz najlepsze odmiany tych suplementów, wyłącznie od uznanych producentów. Poznaj wyjątkowe zastosowanie tych odżywek i wybierz smak, który będzie dla Ciebie najlepszy. Dextroza występuje w postaci tabletek i rozpuszczalnych proszków, jest ważnym suplementem diety każdego dla kogo ważna jest aktywność fizyczna, ponieważ po połączeniu z witaminą C wspiera zatrzymywanie aminokwasów i kreatyny w mięśniach.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Działanie dextrozy

Dextroza zapewnia Ci odpowiednie uzupełnienie glikogenu w mięśniach po wyczerpującym treningu. Ma formę D-glukozy, czyli najszybciej wchłaniającego się cukru prostego, posiadającego wysoki wskaźnik glikemiczny. Poza wzmacnianiem bilansu energetycznego organizmu, dextroza poprawia wytrzymałość i wydolność podczas treningu.

Stymuluje trzustkę, do zwiększonego wydzielania insuliny. Jeśli zastosujesz dextrozę z kreatyną możesz liczyć na zwiększenie stężenia kreatyny we krwi nawet do 50 proc. Dzięki temu szybko zauważysz efekty w budowaniu masy i dodawaniu energii Twoim mięśniom.

Kto powinien stosować dextrozę?

Dextrozę zdecydowanie warto włączyć do swojego planu suplementacyjnego, gdy trenujesz sporty siłowe i wytrzymałościowe. Jest odpowiednia dla osób, które regularnie pływają, jeżdżą na rowerze czy biegają. Dekstrozę możesz stosować rano, zaraz po przebudzeniu, przed treningiem oraz po aktywności fizycznej.

Zalety dextrozy

Do głównych zalet dextrozy należą:

  • szybka wchłanialność
  • możliwość łączenia się z kreatyną
  • wzmocnienie bilansu energetycznego
  • zauważalna poprawa wytrzymałości mięśni
  • dostarczanie energii, gdy najbardziej tego potrzebujesz
Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.