Carbo

W tej kategorii znajdziesz suplementy typu carbo, które charakteryzują się dobrą wchłanialnością i doskonale dobraną dawką węglowodanów, niezbędnych podczas aktywności fizycznej. Jeśli będziesz je odpowiednio uzupełniał Twój trening z pewnością przyniesie doskonałe efekty.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Czym są odżywki carbo?

Carbo składają się przede wszystkim z węglowodanów szybko średnio oraz wolnowchłanialnych. Służą głównie do skutecznego i szybkiego uzupełnienia energii, zużywanych podczas wyczerpujących treningów. Są również doskonałym sposobem na odbudowanie siły po treningu i przyspieszenie regeneracji organizmu. Odżywki typu carbo zazwyczaj są wzbogacane minerałami i witaminami, pomagającymi w przyswajaniu ich w krótkim czasie. W tej kategorii znajdziesz również suplementy wzbogacone o substancje mające zbliżone działanie do przedtreningówek.

Główne zalety carbo.

Odżywki typu carbo mają wiele zalet, poprzez swoje zastosowanie. Działają najlepiej w czasie okołotreningowym, jeśli będziesz z nich korzystać możesz być pewien, że:

  • uzupełniają straty potreningowe
  • wydłużają aktywność fizyczną
  • wzmacniają organizm podczas wysiłku
  • zapobiegają mimowolnym skurczom
  • szybko się wchłaniają

Działanie carbo

Carbo ma na celu stałe uzupełnianie glikogenu, który tracisz podczas wysiłku w czasie treningu. Carbo możesz stosować na kilka sposobów w zależności od składu:

  • jako odżywka przed treningiem - warto wybierać carbo, wzbogacone o formuły przedtreningowe
  • jako odżywka podczas treningu - świetnie spisują się formuły wzbogacone o witaminy, które poprawiają skuteczność wchłaniania odżywki czy chociażby uzupełnia wypłukiwane podczas wysiłku minerały
  • jako odżywka po treningu - dobrym wyborem jest dobranie carbo wzmocnione o składniki poprawiające regenerację, minerały i witaminy

Kto powinien stosować odżywki typu carbo?

Suplementy diety typu carbo są skierowane do wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia. Idealnie sprawdzają się w sportach siłowych, w sztukach walki oraz w innych dyscyplinach wytrzymałościowych. Jednak szczególną ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na cukrzycę, w tym przypadku warto decyzję o rozpoczęciu suplementacji carbo skonsultować z lekarzem.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.