Odżywki Węglowodanowe

Odżywki węglowodanowe to produkty, które powstały z myślą o osobach bardzo aktywnych potrzebujących szybkiego i skutecznego doładowania energii. Suplementowanie wysokowęglowodanowymi produktami pomaga w utrzymaniu odpowiedniej formy sportowca. Odżywki węglowodanowe na ogół są wzmocnione witaminami i minerałami, które są z organizmu “wypłukiwane” podczas dużego wysiłku.

Wypłukiwanie istotnych mikroelementów może doprowadzić do obniżenia odporności, spadku energii, a w skrajnych przypadkach w wyniku można doprowadzić organizm do wyczerpania, a w rezultacie do śmierci. Dlatego tak ważną sprawą jest dostarczanie sobie odpowiedniej ilości węglowodanów podczas wymagających treningów.

Czytaj więcej

Nutrend Carbosnack 55g
Oczekiwanie na dostawę
Żele energetyczne

Nutrend Carbosnack 55g

Nutrend
4,90 zł
przewaga węglowodanów prostych nie zawiera tłuszczów praktyczna forma tubki

Jak działają odżywki węglowodanowe ?

Odżywki węglowodanowe mają na celu doładowanie energii i dostarczenie jej do mięśni, aby były wytrzymalsze, a trening dłuższy. Zawierają one w składzie węglowodany szybko i wolno wchłanialne co powoduje, że odżywki w tej kategorii są na tyle kompleksowe, że dodają energii podczas długich i uporczywych treningów bez obaw, że na mecie braknie nam sił z wycieńczenia.

Zalety odżywek węglowodanowych

  • Zastrzyk energii podczas wysiłku
  • Usuwają zmęczenie
  • Poprawiają regenerację potreningową
  • Odżywiają i nawadniają organizm
  • Wydłużają i poprawiają jakość treningu

Dla kogo są odżywki węglowodanowe ?

Odżywki węglowodanowe przeznaczone są dla wszystkich uprawiających sporty wytrzymałościowe i siłowe, a także dla amatorów sportu.

Niezbędnym jest dostarczanie odżywek z dużą zawartości węglowodanów w przypadku sportów wytrzymałościowych, np.: pływanie, wioślarstwo, biegi długodystansowe, triathlony, ultramaratony, jazda na rowerze, gry sportowe. Są to sporty, które bez węglowodanów nie mają racji bytu.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.