Odżywki Węglowodanowe

Odżywki węglowodanowe to produkty, które powstały z myślą o osobach bardzo aktywnych potrzebujących szybkiego i skutecznego doładowania energii. Suplementowanie wysokowęglowodanowymi produktami pomaga w utrzymaniu odpowiedniej formy sportowca. Odżywki węglowodanowe na ogół są wzmocnione witaminami i minerałami, które są z organizmu “wypłukiwane” podczas dużego wysiłku.

Wypłukiwanie istotnych mikroelementów może doprowadzić do obniżenia odporności, spadku energii, a w skrajnych przypadkach w wyniku można doprowadzić organizm do wyczerpania, a w rezultacie do śmierci. Dlatego tak ważną sprawą jest dostarczanie sobie odpowiedniej ilości węglowodanów podczas wymagających treningów.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Jak działają odżywki węglowodanowe ?

Odżywki węglowodanowe mają na celu doładowanie energii i dostarczenie jej do mięśni, aby były wytrzymalsze, a trening dłuższy. Zawierają one w składzie węglowodany szybko i wolno wchłanialne co powoduje, że odżywki w tej kategorii są na tyle kompleksowe, że dodają energii podczas długich i uporczywych treningów bez obaw, że na mecie braknie nam sił z wycieńczenia.

Zalety odżywek węglowodanowych

  • Zastrzyk energii podczas wysiłku
  • Usuwają zmęczenie
  • Poprawiają regenerację potreningową
  • Odżywiają i nawadniają organizm
  • Wydłużają i poprawiają jakość treningu

Dla kogo są odżywki węglowodanowe ?

Odżywki węglowodanowe przeznaczone są dla wszystkich uprawiających sporty wytrzymałościowe i siłowe, a także dla amatorów sportu.

Niezbędnym jest dostarczanie odżywek z dużą zawartości węglowodanów w przypadku sportów wytrzymałościowych, np.: pływanie, wioślarstwo, biegi długodystansowe, triathlony, ultramaratony, jazda na rowerze, gry sportowe. Są to sporty, które bez węglowodanów nie mają racji bytu.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.