Odżywki na mase - Gainery

Jeżeli masz problem z przybraniem na wadze, bądź ciężko Ci utrzymać dietę – gainer będzie pomocny.

Charakteryzuje się on dużą zawartością węglowodanów, które znacząco przeważają w tym produkcie nad białkiem.

Suplementy typu gainer (z ang. gain – przyrost) to nic innego jak substytut posiłku o zawartości makroskładników na poziomie: ~20-30% białka, ~40-60% węglowodanów oraz ~10% tłuszczy. Nie trudno zatem zauważyć, że przewaga udziału węglowodanów w tym produkcie może świadczyć o tym, że skierowany jest on dla osób chcących zwiększyć swoją masę.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Gainery, czyli odżywki na masę mięśniową

Podstawowym celem gainerów jest zwiększenie podaży kalorycznej w okresie zwiększonego zapotrzebowania na pożywienie. Są szerzej znane jako odżywki 'na masę' jednak to nie sam suplement a liczba kalroii w diecie odpowiada za proces zwiększania muskulatury lub chudnięcia. Gainery jako odżywki oparte na białku i węglowodanach dodają energii, usprawniają regenerację oraz pokrywają niedobory składników odżywczych w organizmie. Mogą być także stosowane przez osoby, które z różnych powodów nie są w stanie zjeść pełnowartościowego posiłku.

Węglowodany - podstawowy nośnik energii w gainerze

Proces budowania masy mięśniowej wymaga stosowania odpowiedniej diety, która, zwłaszcza na samym początku treningów, pozwoli zyskać niezbędną energię i wpłynie na wzmocnienie procesów anabolicznych. Jaką rolę odgrywają węglowodany podczas budowania masy mięśniowej?

Wiele osób chcących zyskać umięśnioną sylwetkę już na samym starcie popełnia błędy i nie tylko nie stosuje odpowiedniej diety, ale także nie łączy planu żywieniowego z dobrze dobranym treningiem, co skutkuje brakiem efektów ćwiczeń i znacząco obniża motywację do dalszych działań.Odpowiednia podaż dostarczającego związków budujących mięśnie białka, zapewniających energię węglowodanów oraz niezbędnych dla zdrowia serca i właściwej pracy układu hormonalnego tłuszczów z diety w połączeniu z uzupełniającą niedobory i korygującą błędy żywieniowe suplementacją powala osiągnąć zadowalające efekty treningu i w dużej mierze wpływa na tempo przyrostu masy.

Białko - rola w gainerze 

Białko pełni rolę regeneracyjną oraz stanowi zapasowe źródło energii dla organizmu. Stanowią także  podstawowy element strukturalny organizmu, budują też enzymy i hormony regulujące podstawowe procesy biochemiczne. Odpowiadają za wzrost organizmów w fazie rozwoju, wspomagają wzrost włosów, paznokci, odbudowę zniszczonych nabłonków skóry, gojenie ran, transport i magazynowanie krwi, oraz regulują przebieg procesów biochemicznych. Skutkami niedoboru białka jest: ograniczenie wzrostu, wolniejszy rozwój dzieci, zmniejszenie tolerancji na toksyny i substancje szkodliwe, niedokrwistość, upośledzenie procesów trawiennych, trudności w gojeniu się ran i oparzeń, obrzęki.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.