Sojowe

Izolat białka sojowego może być wykorzystywany przez sportowców w okresie redukcji, bowiem w toku badań naukowych potwierdzono, że białko sojowe ma największy wpływ na sekrecję hormonów tarczycy w porównaniu do innych źródeł białka.

Wiele osób kojarzy białko sojowe z suplementem przydatnym podczas diety redukcyjnej.

Dostarcza do organizmu wszystko to co jest potrzebne i jest równie skuteczne co WPC. Dlatego też w tej kategorii znajdziecie produkty, które są idealnym zamiennikiem dla sportowców nie jadających mięsa.

Białko sojowe zawiera także sporą liczbę fitoestrogenów, a jednym z ważniejszych związków jest genisten, który hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Izolat białka sojowego jest pełnowartościowym, oczyszczonym ze składników antyodżywczych i utrudniających trawienie substancji, niejednokrotnie uzupełniony o brakujące aminokwasy siarkowe.

Białko sojowe to przede wszystkim alternatywa dla osób uczulonych na gluten i laktozę  – substancje te nie występują w izolatach białka sojowego. Białko sojowe polecane jest również jako najbardziej wartościowe źródło białka dla wegetarian. Dietetycy są zgodni co do prozdrowotnych właściwości białka sojowego, jednak dla osób, które nie mają alergii i nie stosują diet wegetariańskich, zaleca się łączenie białka sojowego z białkami mlecznymi.

ZALETY BIAŁKA SOJOWEGO
 

- nie zawiera laktozy i glutenu, dlatego nadaje się dla alergików i celiaków,
– najlepsze źródło białka dla wegetarian,
– zwiększa wrażliwość mięśni na insulinę
zmniejsza katabolizm mięśniowy o ponad 40%,
- obniża poziom złego cholesterolu
Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.