Wołowe

Białko wołowe jest uznawane za jedno z najlepszych białek, wybieranych przez sportowców. Ma bardzo dobry profil aminokwasowy, co sprzyja postępom Twojego treningu. Jego stosowanie jest polecane osobom, które nie trawią laktozy lub cierpią na alergię związaną z produktami pochodzenia mlecznego. W przeciwieństwie do większości białek roślinnych, białka zwierzęce dostarczają do organizmu pełnej puli aminokwasów egzo- i endogennych, w dużych ilościach niezbędnych przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Działanie białek wołowych

Udowodnione zostało, że białka wołowe wpływają na dobrą kondycję stawów i kości. Jednak większa grupa sportowców dobiera je w celu zwiększenia tkanki mięśniowej. Z białek wołowych możesz korzystać również w przypadku, gdy zależy Ci na redukcji wagi.

Dobry skład to podstawa skutecznego suplementu.

Bardzo dużą zaletą tej grupy suplementów jest ich skład, w który wchodzą stosunkowo spore ilości takich aminokwasów jak:

  • glutamina, która jest nośnikiem azotu silnie wpływającym na rozwój masy mięśniowej oraz intensyfikujący anabolizm oraz produkcję glikogenu w wątrobie
  • prolina sprzyja syntezie białek i wytwarzaniu kolagenu, pobudza również regenerację
  • hydroksyprolina, która wpływa na prawidłową strukturę kolagenu i dobre funkcjonowanie tkanki łącznej

Największe zalety białek wołowych

Białka wołowe mają pozytywny wpływ na Twój trening, poznaj ich największe zalety, do których należą m.in.:

  • łatwa przyswajalność
  • wysoka jakość
  • uzupełniony aminogram
  • możliwość stosowania ich nawet przy nietolerancji laktozy

Kto powinien stosować białka wołowe?

Białka wołowe będą odpowiednie dla osób, które cierpią na nietolerancję laktozy i chcą dostarczać do swojego organizmu odpowiedniej ilości białka. Świetnie uzupełnia niedobory białka spowodowane morderczymi treningami czy uporczywą dietą. Dzięki odżywce łatwiej nam wyrównać niedobory spowodowane przetworzoną, “napompowaną” żywnością.

Poza tym warto wspomnieć, że budowanie tkanki mięśniowej to proces długotrwały i ilości spożywanego białka powinny być na tyle duże, że ciężko byłoby je zmieścić w jednej porcji np. obiadu.

Zazwyczaj białka wołowe w suplementach występują w formie protein hydrolizowanych lub izolatów, szybko się wchłaniają co daje duży zastrzyk aminokwasów dostarczanych do mięśni.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.