Wolnowchłanialne

Białka wolnowchłanialne opierają się na kazeinie, która jest pochodzenia mlecznego, tak samo jak serwatka. Jeśli stosujesz odżywki białkowe tego typu Twój organizm szybciej się zregeneruje oraz zostanie zahamowany katabolizm. Obok serwatki kazeina jest najpopularniejszym białkiem stosowanym przez sportowców. Białka wolnowchłanialne są również nazywane nocnymi, ponieważ zażywanie ich przed snem jest najbardziej skuteczne i Twój organizm czerpie z nich wtedy najwięcej korzyści.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Działanie białek wolnowchłanialnych.

Przez kazeinę do krwi stale są uwalniane aminokwasy, jest to świetny sposób na walkę z katabolizmem. Długi czas wchłaniania, powoduje, że kazeina jest świetnym rozwiązaniem nie tylko antykatabolicznym, ale także odżywczym dla mięśni przez długi czas. Białka wolnowchłanialne najlepiej stosować na noc, podczas snu Twój organizm regeneruje się najlepiej.

Główną cechą białka kazeinowego jest to, że nie rozpuszcza się w środowisku kwaśnym, czyli w takim jakie występuje w żołądku. Dzięki swoim właściwościom koagulacyjnym powstaje skrzep, który ulega powolnej absorpcji. Zapewnia to stały dostęp aminokwasów do organizmu, trwający nawet do 8 godzin.

Zalety białek wolnowchłanialnych

Do największych zalet białek wolnowchłanialnych należą:

  • wspieranie procesów regeneracyjnych
  • są odpowiednie dla osób z nietolerancją laktozy
  • zaopatrują mięśnie w niezbędny budulec
  • bardzo dobrze się rozpuszczają

Kto powinien stosować białka wolnowchłanialne?

Białka wolnowchłanialne będą świetnym źródłem białka dla osób aktywnych niezależnie od dyscypliny, którą uprawiają oraz dla osób wykonujących duży wysiłek fizyczny, również będzie to dobre rozwiązanie dla sportowców, którzy są w trakcie regeneracji. Białka wolnowchłanialne są również bezpieczne dla osób z nietolerancją laktozy.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.