Koncentraty – WPC

Wbrew pozorom nie wszystkie odżywki białkowe są takie same. Istnieją na rynku izolaty, koncentraty, hydrolizaty, białka kazeinowe oraz białka jaj, a wszystkie one różnią się od siebie przyswajalnością, wartością biologiczną oraz szybkością wchłaniania.

Koncentrat białka serwatkowego WPC to najpopularniejsza forma białka i pewnie dlatego jest najczęściej wybieraną przez sportowców, a także amatorów.

Charakterystyka koncetratu białka serwatkowego

Posiada skoncentrowane proteiny w 70-80% na porcję, a to naprawdę zadowalający wynik. Pomimo swojej jakości nadal zachowuje dosyć niską cenę, która jest przystępna dla każdego. Są lekko strawne i bardzo smaczne, dzięki czemu wplecenie koncentratu WPC w swoją codzienną dietę  nie stanowi problemu.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Białko serwatkowe cechuje się jedną z najwyższych wartości odżywczej wśród białek.

wynika to z faktu występowania aminokwasów, które są możliwe do dostarczenia tylko z pożywieniem, organizm nie wytwarza ich samodzielnie. W białku serwatkowym znajdują się również wszystkie potrzebne sportowcom aminokwasy  BCAA, przeciwdziałające zmęczeniu mięśni oraz odpowiadające za proces syntezy białek. Ponadto białko serwatkowe jest łatwo trawione oraz szybko absorbowane przez przewód pokarmowy człowieka. Zaletą jest też łatwy i szybki sposób przygotowania produktu oraz szeroka gama smaków.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.