Inne Aminokwasy

Aminokwasy, które wspierają regenerację Twojego organizmu po treningu są bardzo ważne dla każdego, kto decyduje się na aktywność fizyczną. Właśnie do takich aminokwasów należy tyrozyna. L-tyrozyna bierze również udział w produkcji neuroprzekaźników, mianowicie noradrenaliny, dopaminy oraz adrenaliny. Są one odpowiedzialne za przekaz impulsów z układu nerwowego do mięśni oraz do mózgu. Niedobór tych dwóch składników może doprowadzić do nadmiernego zmęczenia, złego samopoczucia, a nawet do depresji.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Działanie tyrozyny

Tyrozyna jest bardzo popularna wśród sportowców, dzięki niej zwiększa się odporność na stres. Usuwa zmęczenie fizyczne oraz ogranicza apetyt. Bierze udział w syntezie hormonów tarczycy. Tyrozyna wspomaga również produkcję melaniny, która wspomaga ochronę przed szkodliwymi promieniami UV podczas opalania.

Zalety tyrozyny

Do głównych zalet tyrozyny należą m.in.:

  • wspiera metabolizm
  • chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV
  • pomaga uspokoić organizm w czasie stresu
  • dobrze wpływa na pamięć

Kto powinien zażywać tyrozynę?

Tyrozyna jest przeznaczona dla każdego, kto chce skutecznie walczyć ze zmęczeniem i stresem. Jednak przede wszystkim powinny ją stosować osoby, których treningi są intensywne i wymagające oraz osoby, które zmagają się z problemem nadwagi. Suplementy zawierające tyrozynę są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z solarium, ponieważ tyrozyna pobudza wytwarzanie melaniny, która ułatwia opalanie i chroni przed szkodliwymi promieniami.

Niedobór tyrozyny

Brak odpowiedniej zawartości tyrozyny w organizmie może prowadzić do nadmiernego przemęczenia, większej podatności na stres oraz wpływać na pogorszenie nastroju i problemy z zapamiętywaniem i skupieniem. Niedobór tyrozyny może doprowadzić też do niedoczynności tarczycy.

Podsumowując tyrozyna jest aminokwasem, który wspiera nie tylko Twoje ciało ale i zdrowie psychiczne. Dba o obniżenie stresu i wszelkich napięć, które mogą być wywołane również wysiłkiem fizycznym. Tyrozyna wpływa na czas, w którym kształtuje się sylwetka.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.