Leucyna

Leucyna jest jednym z głównych składników aminokwasów rozgałęzionych BCAA, zarazem jest uznawana za najważniejszy podczas budowania sylwetki. Do jej głównych zadań należy zatrzymywanie kortyzolu, który występuje też pod nazwą hormonu stresowego. Kortyzol sprzyja wzmożonemu zmęczeniu, rozpadowi białek i zwiększeniu syntezy glukozy.

Leucyna jest bardzo ważnym aminokwasem dla każdego, kto uprawia sport. Głównym miejscem, gdzie występuje leucyna są elementy tworzące osocze krwi.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Jak działa leucyna?

Leucyna wpływa na regenerację tkanki mięśniowej, ma również duży wpływ na gospodarkę hormonalną i poziom insuliny w organizmie. Jest pomocna w spalaniu tłuszczu, więc będzie dobrym rozwiązaniem dla osób chcących stracić na wadze. Po zażyciu leucyny zwiększa się ilość ATP(czyli podstawowego nośnika energii) w mięśniach co oznacza, że trening będzie bardziej wydajny.

Zalety leucyny

Do największych zalet leucyny zaliczamy m.in.:

  • dostarcza mięśniom energii do pracy i większego wysiłku
  • chroni przed rozpadem mięśni w wyniku intensywnego treningu
  • regeneruje tkankę mięśniową

Gdzie występuje leucyna?

Leucynę znajdziesz w szerokiej ofercie suplementów diety oraz w produktach pochodzenia naturalnego. Do drugiej grupy należą m.in.: ryby, mięso, jaja i wybrane produkty roślinne. Pamiętaj jednak, że bardzo trudno jest dostarczyć odpowiedniej ilości leucyny tylko za pomocą diety, dlatego tak ważne jest wspieranie jej suplementami diety.

Niedobór leucyny

Jeśli nie zapewnisz sobie odpowiedniej zawartości leucyny w organizmie, możesz odczuć wiele nieprzyjemnych skutków. Takich jak:

  • osłabienie mięśni
  • zawroty i bóle głowy
  • większa podatność na ból
  • pogorszenie nastroju

W skrócie leucyna jest uniwersalnym suplementem dla każdego sportowca, który chce poprawić swoje wyniki i kondycję

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.