Tauryna

Tauryna jest siarkowym aminokwasem niebiałkowym, którego najwięcej występuje w sercu, układzie mięśniowym oraz w mózgu. Jest nazywana “byczą energią”, zazwyczaj jest wybierana przez osoby, które postanowiły wesprzeć swój trening tz. odżywkami na masę mięśniową. Do głównych zadań tauryny należy zwiększenie tkanki mięśniowej oraz poprawa wytrzymałości Twojego organizmu. Ten aminokwas jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.

Działanie tauryny

Tauryna jest niezbędną substancją do dostarczania kreatyny do mięśni, to właśnie dzięki niej Twój organizm skuteczniej przyswaja tę substancję. Ten aminokwas poprawia regenerację mięśni i skutecznie chroni je przed rozpadem.Tauryna ma również zbawienny wpływ dla Twojego mózgu oraz układu nerwowego. Wpływa również korzystnie na poziom wapnia w komórkach i reguluje elektrolity. Może modelować przebieg reakcji zapalnych i uczestniczy w wytwarzaniu kwasów żółciowych. “Bycza energia” uczestniczy w wielu procesach fizjologicznych w organizmie.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Zalety tauryny

Do głównych zalet tauryny należą:

  • przyspieszenie regeneracji organizmu
  • wspomaga układ neurologiczny
  • wspomaga syntezę białek
  • zmniejsza poziom cukru we krwi
  • wspiera wykonanie dłuższego wysiłku obniżając odczucie zmęczenia
  • ułatwia przyswajanie składników odżywczych

Jakie produkty zawierają taurynę?

Ludzki organizm potrafi sam wytworzyć taurynę, jednak to nie oznacza, że nie musisz dbać o jej poziom i warto ją uzupełniać. Możesz to zrobić za pomocą suplementów diety, znajduje się również w takich produktach naturalnych jak mięso i ryby. Tauryna jest wykorzystywana również w napojach energetyzujących.

Kto powinien stosować taurynę?

Tauryna jest odpowiednim składnikiem dla każdego kto regularnie uprawia aktywność fizyczną. Warto również wspomnieć, że wspiera organizm osób, które chorują na cukrzycę, niewydolność wątroby, autyzm, ADHD. Dodatkowo jest stosowana u osób z problemem alkoholowym, zapaleniem wątroby czy wysokim ciśnieniem krwi.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.