Całodzienne

Aminokwasy całodzienne, występują również pod nazwą aminokwasy proste. Doskonale się odnawiają i regenerują. Wpływają na odbudowę wszystkich tkanek w organizmie. Dodatkowo w odróżnieniu do BCAA, organizm potrafi sam je wytwarzać, jednak podczas dużego wysiłku warto, abyś pomyślał o ich samodzielnym dostarczeniu w formie suplementów diety.

Działanie aminokwasów prostych

Aminokwasy całodzienne doskonale radzą sobie z regeneracją Twojego organizmu, dodatkowo pozwalają zmniejszyć uczucie zmęczenia i wpływają na odbudowę mięśni. Zatrzymują katabolizm, wspierają regenerację oraz anabolizm. Warto wspomnieć, że aminokwasy proste możesz dostarczyć do swojego organizmu za pomocą odpowiedniej diety. Jednak przy wyczerpujących treningach powinieneś wspierać się również suplementami diety bogatymi w te aminokwasy.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Zalety aminokwasów całodziennych

Aminokwasy całodzienne mają wiele potwierdzonych zalet należą do nich m.in.:

  • wspomagają przyrost masy mięśniowej
  • wspierają wydzielanie hormonów niezbędnych do funkcjonowania Twojego organizmu
  • umożliwiają ciągłą regenerację
  • reguluje syntezę białek
  • są bardzo proste w przygotowaniu
  • doskonale się wchłaniają
  • zatrzymują katabolizm nocny

Naturalne źródła aminokwasów prostych to m.in.: kokos, orzechy włoskie, orzeszki ziemne, soja, owies, żelatyna. Jednak w obecnych czasach ciężko jest wyrównać niedobory aminokwasów tylko z diety, dlatego warto zainwestować w suplement, który się w tym specjalizuje.

Kto powinien stosować aminokwasy proste?

Aminokwasy całodzienne są przeznaczone dla każdego kto jest aktywny fizycznie. Są bardzo doceniane przez kulturystów, ponieważ zapobiegają katabolizmowi mięśni. Są przydatne dla każdego, kto boryka się z problemem zakwasów potreningowych.

Kiedy powinieneś stosować aminokwasy całodzienne?

Aminokwasy proste przyjmuje się w trakcie jedzenia lub 20 minut przed jedzeniem. Dobrym momentem na wsparcie organizmu tymi aminokwasami następuje 20 minut po treningu oraz przed snem. Przyjęte jest, że w tym czasie Twój organizm sygnalizuje największe zapotrzebowanie na aminokwasy. Jeśli będziesz się tym kierować, zapewnisz sobie najlepszy efekt.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.