Beta-Alanina

Beta-Alanina jest zaliczana do aminokwasów i jest organicznym związkiem chemicznym. Ma na celu zmniejszenie zmęczenia fizycznego podczas treningu. Jeśli jest na odpowiednim poziomie sprzyja utrzymaniu i wytwarzaniu karnozyny, która hamuje spadek pH i jest podstawowym elementem tkanki mięśniowej. Jeśli pH spadnie za bardzo możesz doprowadzić do groźnej kwasicy.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Jak działa Beta-Alanina?

Beta-Alanina jest zaliczana do aminokwasów Jest pochodną α-alaniny, czyli związku, który należy do aminokwasów białkowych. Ten aminokwas nie bierze udziału w budowie białek. To właśnie dzięki beta-alaninie Twoje mięśnie podczas treningu mogą wytrzymać dłużej i pracować bardziej efektywnie. Jest nazywana suplementem potreningowym, ponieważ zmniejsza zakwasy po intensywnym treningu.

Beta-Alanina poza swoimi właściwościami regeneracyjnymi wpływa również na włókna szybkokurczliwe i wolnokurczliwe, dlatego jest niezbędna do odpowiedniego funkcjonowania i rozwoju mięśni.

Beta-Alanina w skrócie:

  • zmniejsza uczucie zmęczenia podczas treningu
  • wydłuża czas treningu
  • pobudza (działanie zbliżone do kofeiny)
  • zwiększa wytrzymałość mięśni

Dla kogo przeznaczona jest Beta-Alanina?

Beta-Alanina ma działanie krótkotrwałe. Jest przeznaczona dla osób, które są aktywne fizycznie. Jednak wyjątkowo dobrze sprawdza się u kulturystów, biegaczy, lekkoatletów i triathlonistów. Jest również stosowana jako suplement w diecie zawodników MMA. Jest zarówno suplementem samowystarczalnym jak i stosowanym jako składnik preparatów około-treningowych.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.