BCAA + Dodatki

BCAA to zestaw trzech rozgałęzionych aminokwasów - leucyny, waliny i izoleucyny.

Czasem jednak same rozgałęzione aminokwasy nie wystarczą, a Ty potrzebujesz czegoś więcej niż poprawy regeneracji ? Produkty w poniższej kategorii są odpowiedzią na Twoje potrzeby. Większość z nich jest wzbogacona o glutaminę - jeden z 22 aminokwasów endogennych,czyli takich, które organizm jest w stanie wyprodukować samodzielnie. Synteza l-glutaminy jest jednak na tyle niewystarczająca (szczególnie u osóbv aktywnych), że często dochodzi do jej poważnych niedoborów.  Lista pozytywnych skutków działania glutaminy jest bardzo szeroka. Jest obecnie często używana przez sportowców oraz osoby niećwiczące, którym zależy na zdrowiu. Z uwagi na stres, wzmożoną aktywność fizyczną, liczne choroby oraz wszelkiego rodzaju przeciążenia organizmu zapotrzebowanie na glutaminę zdecydowanie wzrasta. Przyjmując ją w postaci suplementu można w łatwy i dosyć niedrogi sposób poprawić kondycję fizyczną i zadbać o swoje zdrowie. 

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Dlaczego warto stosować BCAA?

L-glutamina często dodawana do aminkwasów rogałęzionych to podstawowa składowa wszystkich białek, jakie tworzy nasz organizm. Jest on w stanie samodzielnie ją produkować, jednak ilość jaką wytwarza zazwyczaj nie pokrywa się z zapotrzebowaniem.

Zalety L-glutaminy:

  • stymulacja procesu budowy białek mięśniowych poprzez zwiększoną produkcję azotu
  • Zmniejsza katabolizm mięśniowy oraz poprawia wytrzymałość ogólną organizmu
  • Zwiększa odporność organizmu na choroby
  • Zapobiega przetrenowaniu i zakwaszeniu organizmu
  • Przyśpiesza regenerację
  • Polepsza funkcjonowanie mózgu

Prócz produktów wzbogaconych o glutaminę, w naszej ofercie posiadamy również preparaty z dodatkiem witamin jak np. Hi Tec Bcaa Powder, które dodatkowo uzupełnią niedobór mikroelementów.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.