Arginina i Cytrulina

Najbardziej popularne aminokwasy w postaci argininy i cytruliny w suplementach, zazwyczaj występują formie biologicznie czynnej: L-argininy i L- cytruliny. Oba aminokwasy należą do suplementów diety z grupy “no-bosterów”, możesz je łączyć lub wybrać ten, który bardziej pasuje do Twoich wymagań. Sprawdź, na co wpływają i jak je wykorzystać w swojej diecie i treningu.

Zwiększ swoją wytrzymałość za pomocą argininy i cytruliny.

Arginina i cytrulina pomogą Ci w zwiększeniu wytrzymałości. Sprawdź, czym się charakteryzują te dwa aminokwasy.
A każdy trening będzie bardziej wydajny i już zawsze będziesz chciał korzystać z tego suplementu.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Co to jest arginina?

Arginina to aminokwas odpowiadający za anabolizm białek, czyli dostarczyć pokarmu do mięśni, aby były silniejsze i szybciej się regenerowały. Dzięki niej rozwijają się nowe proteiny w tkankach mięśniowych.Twój organizm z wiekiem wytwarza coraz mniej argininy, dlatego warto żebyś ją uzupełniał. Możesz to zrobić za pomocą suplementów diety, których szeroką gamę znajdziesz w tej kategorii. Jest to jeden z podstawowych i najważniejszych aminokwasów endogennych.

Działanie argininy

Arginina jest bardzo ważna dla każdego, kto treningiem siłowym. Rozszerza Twoje naczynia krwionośne, dzięki czemu szybciej i intensywniej dostarcza wartości odżywczych. Arginina pobudza również system immunologiczny, przyspiesza gojenie się ran,działa jako przeciwutleniacz i doskonale oczyszcza Twój organizm z toksyn. Dzięki argininie powstają poliaminy (czyli substancja odpowiedzialna za wytwarzanie nowych komórek i wzrost metabolizmu), które pozwalają na powstawanie protein w mięśniach. Odpowiednie uzupełnienie argininy podnosi stężenie hormonu wzrostu i insuliny. Warto pamiętać o robieniu odpowiednich przerw w zażywaniu tego suplementu.

Co to jest cytrulina?

Cytrulina jest związkiem chemicznym będącym efektem przemiany ornityny. Jest ważnym aminokwasem, ponieważ bierze udział w procesie mocznikowym, dzięki czemu z organizmu usuwany jest szkodliwy amoniak. Cytrulina pomaga w zwiększeniu wytrzymałości i zmniejszeniu zmęczenia. Aminokwas ten wspiera regenerację oraz reguluje przepływ krwi do tkanek. Ma na celu zwiększenie produkcji tlenku azotu.

Działanie cytruliny

Cytrulina jest stosowana w leczeniu chorób serca, poprawia wyniki w sporcie oraz wpływa na poprawę energii i wygląd ciała. Uczestniczy w procesie mocznikowym, dzięki czemu rozkłada nadmiar amoniaku w organizmie. Jest stosowana również w leczeniu dysfunkcji erekcji. Cytrulina jest aminokwasem, który podnosi pH w organizmie i zmniejsza kwas mlekowy, czyli niweluje zakwasy.

Łączenie argininy i cytruliny

Można łączyć cytrulinę z argininą, ponieważ oba te aminokwasy doskonale ze sobą współpracują. Cytrulina jest dużym wsparciem dla argininy, której musiałbyś spożywać bardzo duże ilości, aby wytworzyć wystarczającą ilość NO (tlenku azotu). Po połączeniu obu aminokwasów wytworzenie NO będzie o wiele prostsze, a efekty podczas treningu znacznie lepsze.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Używamy informacji zapisanych z plików cookies aby zapewnić maksymalną wygodę podczas korzystania z naszego sklepu. Dzielimy się informacjami z współpracującymi z nami firmami badawczymi oraz reklamowymi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz używanie plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia dotyczące ciasteczek w swojej przeglądarce.